Death Note İzle - Anime 2.Bölüm Altyazılı İzle


DEATH NOTE 2.BÖLÜM ALTYAZILI İZLE

Bu kısımdan sonrası spoiler içermektedir. İzlememiş olanlar altta yazılanları okumasın.

SAVAŞ

Mükemmel bir öğrenci olan Light'ı sınıfında görüyoruz yeniden. Light ve Ryuk kendi aralarında sohbet ediyorlar. Light'ın hem ölüm defterini doldurması hem de derslerinde performansını düşürmemesi gerekiyor. Bu arada kız kardeşine de yardım etmesi ve defteri herkesten saklaması gerekiyor.

Daha sonra polis merkezini görüyoruz. Suçluların peşi sıra kalp krizinden ölmeleri tabi olarak dikkat çekiyor. Peki bu olayı kim çözecek? Ve Death Note'un belki de en önemli karakteri olan L tanıtılıyor. L bugüne kadar ele aldığı  tüm olayları çözmüş mükemmel bir dedektif.

L nasıl biri peki? Bu bölümde henüz L'i göremiyoruz. L kendini saklıyor ve laptop aracılığı ile insanlara sesini duyuruyor. Bu olayı çözebilmesi için şartlarını sıralıyor. Tabi ki tüm şartları kabul ediliyor.

Kız kardeşi odaya geldiğinde Ryuk deftere dokunan herkesin onu görebileceğini söylediğinde Light panikliyor. Ve bunun için defterini onun dışında birinin kurcalaması halinde yanmasını sağlayacak bir mekanizma ile güvenceye alıyor. Bu duruma Ryuk bile şaşırıyor. Çünkü Light tam bir detay manyağı.

Ve ayrıca Light'ın gizli kişiliği Kira bu bölümde tanıtılıyor. Kira yani Light tam bir megaloman. Narsist kişiliği ilk hatasını yapmasına sebep oluyor.

L canlı yayına çıkarak Light'a meydan okuyor. Ve bu Light'ın delirmesine yetiyor tabi ki.

Henüz yayın devam ederken Light L olduğunu düşündüğü Lind L. Tailor'ı canlı yayında öldürüyor. Lakin Light L'i kesinlikle çok hafife alarak belki de hikayedeki en büyük hatasını yapıyor. Çünkü L zannederek öldürdüğü kişi o anda idam edilmesi gereken bir mahkum. 

Bunu açıkladığı zaman Light dehşete kapılıyor ve köşeye sıkıştığını anlıyor.

DEATH NOTE ANIME TÜM BÖLÜMLER LİSTE 

Altta yer alan listeden tüm Death Note bölümlerini izleyebilirsiniz. İyi seyirler...

Death Note 1. Bölüm
Death Note 2. Bölüm


Yorumlar