Death Note İzle - Anime 1.Bölüm Altyazılı İzleDEATH NOTE 1.BÖLÜM ALTYAZILI İZLE


Death Note..Ölüm defteri... Pek çok anime hayranı tarafından gelmiş geçmiş en iyi anime olarak nitelendiriliyor.

Death Note'un 1.Bölümünün Konusu Ne Peki?

Öncelikle Death Note'u izlememiş olanlar için spoiler uyarımızı yapalım. Eğer 1.bölümü henüz izlemediyseniz , önce izleyin sonra okuyun :).

Death Note'un ilk bölümünde tahmin edeceğiniz gibi hikayeye giriş yapılıyor. Ölüler diyarında her şey gri ve her şey çok monotondur. Ölüm melekleri ya da hikayede sürekli kullanıldığı şekli ile Shinigamiler vakitlerini kağıt oynayarak geçirmektedirler. Shinagamiler sahip oldukları ölüm defterlerine insanların adlarını yazarak ölmelerini sağlamaktadırlar. Fakat bu iş onlara angarya olarak gelmektedir. En önemli karakterlerden biri olan ölüm meleği Ryuk çok sıkılmaktadır. 

Ryuk'un daha sonra nasıl elde ettiğini anlatacağımız ikinci bir defteri var. Ve Ryuk sadece canı sıkıldığı için bu defterini kasten insanların dünyasına düşürecek ve monoton yaşantısına biraz renk katmaya çalışacaktır. Zaten animenin konusu da Ryuk'un defteri düşürümesinden itibaren gelişecek olaylar silsilesi...

Hikayenin en önemli iki karakterinden biri olan lise öğrencisi Yagami Light, Ryuk'un düşürdüğü defteri bulacak kişidir. Çok zeki bir öğrenci olan Light yine Ryuk gibi derslerdeki monotonluktan sıkıldığı bir anda Ryuk'un düşürdüğü ölüm defterinin okul bahçesinde bulur. Defter onda büyük bir merak uyandırır. Defterde çeşitli kurallar yazılıdır. "Buraya ismi yazılan kişi 40 saniye içinde ölür. Sebebi yazılmazsa kalp krizinden ölür " yazısını görünce Light ilk anda bu defterin şaka amaçlı hazırlanan bir defter olduğunu düşünüp defteri alıp almamakta kararsız kalır. Ama tabi ki de merakına yenik düşer ve defteri alır.

Defterin gerçek olup olmadığını anlamanın tek bir yolu vardır. Birinin ismini yazmak. Peki şayet defter gerçekten birinin ölmesini sağlayacaksa bu Light'ı katil yapar mı? Bunları düşünerek Light Tv'de o an izlemekte olduğu haberlerde canlı olarak yayınlanan bir anaokulu baskınındaki suçlunun ismini deftere yazar. Ve defterin gerçek olduğunu anlaması yalnızca 40 saniyesini alacaktır.

DEATH NOTE ANIME TÜM BÖLÜMLER LİSTE 

Altta yer alan listeden tüm Death Note bölümlerini izleyebilirsiniz. İyi seyirler...

Death Note 1. Bölüm
Death Note 2. Bölüm

Yorumlar